Thirrje për solidaritet e paqe në faljen e Kurban Bajramit

Besimtarët myslimanë në Kosovë po kremtojnë sot Kurban Bajramin. Kjo festë, e cila simbolizon sakrificën e besimtarëve ndaj Zotit dhe…

​Lush Gjergji: Këto kërshëndella të jenë ditë e faljes

Don Lush Gjergji ka uruar besimtarët për kremten më të rëndësishme në kalendarin e festave të krishtera. Në ceremoninë e…

KMDLNj për të burgosurin që vdiq në Pejë: Përkundër problemeve shëndetësore nuk iu pezullua dënimi

Këshilli për Mbrojtjen e të drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka thënë në një komunikatë për media se…

Mustafa: Gjobat gjatë pandemisë duhet të falen, atyre që i paguan tu rimbursohen

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po vlerëson se ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati në mungesë të guximit pa…

Mblidhen rreth 2 mijë nënshkrime, Nushi: Të falen edhe gjobat e qytetarëve, pas 11 milionëshit për rrymën veri

Partia Socialdemokrate (PSD) organizoi një peticion për qytetarë me moton “Të Falen Gjobat e Pandemisë”. Për dy ditë PSD ka…

PSD nis mbledhjen e nënshkrimeve për falje të gjobave të shqiptuara ndaj qytetarëve

Partia Socialdemokrate(PSD) ka nisur sot mbledhjen e nënshkrimeve të qytetarëve për të dorëzuar në Kuvend projektligjin që parasheh faljen e…

PSD këtë javë nis peticionin për faljen e gjobave të shqiptuara gjatë pandemisë

Partia Socialdemokrate (PSD) nga dita e enjte do të fillojë me mbledhjen e nënshkrimeve, me qëllim të faljes së gjobave…

Tërnava: Namazin e Fitër Bajramit do ta falim në xhami, por bëni kujdes nga COVID-19

Myftiu i Kosovës Naim Tërnava në vigjilje të festës së Fitër Bajramit i’u ka bërë thirrje qytetarëve të kenë kujdes…

Tahiri e quan të dobët Qeverinë Kurti, thotë se për 45 ditë nuk sollën program

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, e ka quajtur të dobët Qeverinë Kurti…

Bajram në pandemi, besimtarëve nuk iu lejua falja në xhami

Myslimanët anembanë botës sot kremtojnë njërën nga festat kryesore të islamit, e që është Kurban Bajrami. Për shkak të pandemisë…