Pamje mbi tunelin e Kalimashit, Peleshi falënderon Kosovën: Mehaj një shqiptar me vepra

Pas shuarjes së zjarreve, Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi ka publikuar pamje mbi tunelin e Kalimiashit. Peleshi ka…

​Lajmërohet Eriksen, ky është mesazhi i tij

Mesfushori i Danimarkës Christian Eriksen ka folur për herë të parë pas problemeve shëndetësore që pati gjatë ndeshjes Danimarkë –…

Kurti e Vitia takohen me përfaqësuesit e agjencive të Kombeve të Bashkuara në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia kanë pritur sot në takim…

Haziri falënderon profesionistëve shëndetësorë

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në konferencën e fundvitit, ka falënderuar profesionistët shëndetësorë, të cilit tha se shpëtuan mijëra jetë.…

Thaçi policëve në 21 vjetorin e themelimit: Faleminderit për punën dhe angazhimin

Sot janë bërë 21 vjet nga themelimi i Policisë së Kosovës. Me ç’rast, Presidentit i Kosovës, Hashim Thaçi ka falënderua…

​Konjufca falënderon Xhamajkën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca e ka falënderuar shtetin e Xhamajkës për njohjen e Republikës së…
error: