Kërkohen qendra lëvizëse të vaksinimit

Qytetarët më të drejtë vaksinimi në Kosovë kanë mundësi që të imunizohen vetëm në qendrat e komunave ku ata janë…

MSH nuk i përjashton kufizimet për vaksinim, ekspertët dhe KMDLNJ janë dakord

Vendi është përballur me një rritje të ndjeshme të rasteve të reja me COVID-19, me dominim të variantit Delta. Arma…

Rritet interesimi për vaksinim, rreth 14% e popullatës të imunizuar me dy dozat ndaj COVID

Ofrimi i mundësisë për vaksinim të grupmoshave të ndryshme ka rritur interesimin e qytetarëve për t’u vaksinuar kundër COVID-19. Deri…

Ministria e Shëndetësisë jep arsyet e krijimit të tollovisë për vaksinim

Jeta e mijëra qytetarëve të Kosovës u rrezikua ditën e sotme pasi u krijua tollovi te salla “i Tetori” në…

Rreth 3 mijë punëtorë shëndetësorë vaksinohen me AstraZeneca

Është duke vazhduar edhe në ditën e gjashtë vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë në sallën “1 Tetori” në Prishtinë. Janë rreth…

MSh: Pretendojmë që vaksinat t’i sigurojmë në tremujorin e parë të vitit 2021

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti ka folur për procesin e sigurimit të vaksinave antiCOVID. Hoti thotë se në…

Ministria e Shëndetësisë do të kërkojë rishikimin e masave: Situata tepër serioze

Zëdhënësi i Ministrinë e Shëndetësisë, Faik Hoti deklaroi se situata e COVID-19 në vend është serioze. Sipas tij duhet të…

​941 raste aktive me COVID-19 në Prishtinë

Së fundmi në vend është rritur numri i rasteve të reja me COVID-19. Vetëm n 24 orët e fundit, të…

Faik Hoti: Mos i vrisni gjyshërit tuaj duke u infektuar nga koronavirusi

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë Faik Hoti ka publikuar në Facebook një artikull të gazetës prestigjioze Wall Street Journal, në…

Rreth 100 spitale-laboratorë privatë kërkojnë licencimin për kryerjen e testeve për COVID-19

Rreth 100 institucione private shëndetësore kanë aplikuar në Ministrinë e Shëndetësisë për licencimin e shërbimit të testimeve për SARS-COV-2. Interesimi…