Nënshkruhet marrëveshja mes FFK dhe Komunës së Prishtinës për stadiumin “Fadil Vokrri”

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një komunikate zyrtare ka njoftuar se ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës…

Dramë në “Fadil Vokrri”, bie edhe goli i katërt mes Prishtinës e Gjilanit

Tanimë është barazuar gjithçka sa i përket rezultatit në ndeshjen mes Prishtinës dhe Gjilanit, ku është shënuar edhe goli i…

Prishtina përballet sot me Trepçën ’89 në “Fadil Vokrri”

Prishtina dhe skuadra e Trepçës ’89 do të përballen sot me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”, ndeshje…

Ballkani thërret tifozët për ndeshjen me Sllavia Pragën: Na duhet përkrahja

Të enjten Ballkani do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në Ligën e Konferencës, të vlefshme për grupin G ku do…

13 mijë tifozë sonte në mbështetje të Ballkanit

Ballkani do ta jetë sonte përballë një sfide jashtëzakonisht të rëndësishme dhe emocionuese në vazhdën e aventurës së kësaj skuadre…

Infantino bën homazhe te shtatorja e legjendës Fadil Vokrri

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino që po qëndron për vizitë në Kosovë ka vizituar stadiumin ikonik “Fadil Vokrri”. Ai paraprakisht…

Në rrezik licenca e UEFA-s, FFK i kërkon Kurtit masa urgjente për “Fadil Vokrrin”

Stadiumi “Fadil Vokrri” vazhdon të jetë arena e vetme në Kosovë, në të cilën mund të zhvillohen ndeshjet ndërkombëtare. Por,…