Agim Ademi publikon projektin se si do të duket stadiumi “Fadil Vokrri” pas rritjes së kapacitetit

Stadiumi “Fadil Vokrri” shumë shpejtë pritet që të marrë një pamje të re pasi planet për rritjen e kapacitetit të…

Ademi thotë se FFK është e gatshme të nis punën në rritjen e kapacitetit të stadiumit “Fadil Vokrri”

Stadiumi “Fadil Vokrri” është i vetmi në Kosovë që plotëson kriteret për zhvillimin e ndeshjeve ndërkombëtare si në nivel klubesh…

“Dardanët” e rinj e pësojnë keq nga Anglia, mposhten në “Fadil Vokrri”

Ka përfunduar ndeshja mes Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Anglisë në grupmoshat U21, ku mysafirët kanë arritur të arkëtojnë…

Irlanda e Veriut e gjen golin në “Fadil Vokrri”

Irlanda e Veriut ka arritur ta ngushtojë epërsinë e Kosovës në ndeshjen e sotme që po zhvillohet në stadiumin “Fadil…

Bëhen homazhe te varri i Fadil Vokrrit në përvjetorin e katërt të vdekjes së tij

Presidenti Agim Ademi në shoqëri të KE të FFK-së, komplet ekipit të Kombëtares, veteranëve të futbollit, administratës së FFK-së si…

Dy golat e Fadil Vokrrit kundër Irlandës së Veriut në kualifikimet për Euro 1988-video

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi ka kërkuar nga sulmuesit e Kombëtares së Kosovës që sonte të…

Ademi në përvjetorin e Vokrrit: Ai mbetet pjesë e motivimit të gjeneratave të reja

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka vlerësuar lartë kontributin e legjendës së futbollit të Kosovës…

​Katër vite pa legjendën e futbollit

Sot bëhen katër vite nga ndarja prej jetës e legjendës shqiptare të futbollit Fadil Vokrri. Ai ishte njëri nga futbollistët…

Paralajmërohet rritja e kapacitetit të stadiumit “Fadil Vokrri”

Kombëtarja e Kosovës po ballafaqohet tashmë me vende të ndryshme të botës në garat e UEFA-së dhe FIFA-së derisa merr…

Një orë lojë në “Fadil Vokrri”, ky është rezultati

Ka kaluar një orë lojë në stadiumin “Fadil Vokrri” ku po përballen Kosova dhe Greqia. Grekët po vazhdojnë ta ruajnë…