​Nura bën homazhe në 23-vjetorin e masakrës së Rezallës: Ditë që ngjallë dhimbje e krenari

Në 23-vjetorin e masakrës së Rezallës ku u masakruan 98 martirë, ka bërë homazhe edhe kryetari i Skenderajt, Fadil Nura.…

Asgjësohen 300kg mish në Skenderaj

300 kilogramë mish janë asgjësuar në Komunën e Skenderajt. Nga komuna kanë njoftuar se nuk kishte dokumente të deklarimit dhe…

Nura: Liria nuk do të ishte e mundur pa trimërinë e familjes Jashari

Komuna e Skenderajt e ka shënuar përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës përmes një seance solemne ku kryetari Fadil Nura ka…

​Nura pas homazheve në Prekaz: Këtu ka filluar liria e Kosovës

Kryetari i Komunës së Skenderaj, Fadil Nura bashkë me përfaqësues të komunës kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”…

Nura e Lladrovci bëjnë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”: Nderuam rezistencën e familjes Jashari

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura, bashkë me të parin e Drenasit, Ramiz Lladrovci kanë bërë homazhe tek Kompleksi…

Nura për vrasjen e Lirije Qerimaj: E papranueshme neglizhenca e policisë dhe prokurorisë

Kryetari i komunës së Skenderajt, Fadil Nura ka reaguar pas vrasjes së djeshme të Lirije Qerimaj nga bashkëshorti në Llaushë…

Nura: Kush mendon se kandidatura ime ishte kundër familjes Jashari ka IQ e një idioti

Skenderaj ishte një nga komunat ku gara në zgjedhjet lokale ishte e fortë dhe shpesh me gjuhë të ashpër, por…

​Memli Krasniqi në Skenderaj, i uron kryetarit Nura punë të mbarë: Rikthimi i PDK-së është garanci për zhvillim

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në bastionin e kësaj partie, në Skenderaj për t’i uruar punë të…

Fadil Nura jep dorëheqje nga posti i deputetit

Pasi doli kandidati më i votuar për të parin e Komunës së Skenderajt, Fadil Nura nga Partia Demokratike ka dhënë…