Facebook bllokon mbi 1600 llogari të propagandës ruse

Mbi 1 mijë e 600 llogari të rreme në Facebook janë bllokuar nga kompania “Meta” të dyshuara për përhapjen e…

Kaos në Facebook: Përdoruesit raportojnë faqe me postime nga njerëz të dyshimtë

Sot një numër i përdoruesve të Facebook-ut kanë raportuar probleme në faqet e tyre kryesore, të cilat nuk i shfaqin…

Shpërndau video dhe foto me përmbajtje pornografike të fëmijëve, arrestohet 34 vjeçari

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një 34 vjeçar, pasi  ka shpërndarë video dhe foto me…

Dua Lipa tërheq vëmendjen e Mark Zuckerberg

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka tërhequr vëmendjen e themeluesit të “Facebook”-ut, Mark Zuckerberg. Në një kolazh fotosh…

Bajqinovci për Deliqin: Veç Millosheviqi po i mungon Serbisë që të kompletohet udhëheqja kriminale e viteve ’90-ta

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka reaguar pas zgjedhjes së Bozhidar Deliq nënkryetar i Kuvendit të Serbisë. Regimi i…

Facebook prezanton programin e verifikimit të fakteve në Shqipëri

Facebook prezanton programin e verifikimit të fakteve nga palët e treta në Shqipëri. “Si pjesë e luftës së Facebook kundër…

​Deputetit të LVV-së i hakohet llogaria në Facebook, i kërkojnë para për t’ia rikthyer

Deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj, i është hakuar llogaria e tij zyrtare në Facebook, ndërsa i kanë një shumë…

Jep dorëheqjen shefja operative e Facebook-ut

Shefja operative e Facebook-ut, platforma e njohur tani më si Meta, Sheryl Sandberg do të largohet nga kompania. Në një…

Facebook shënon rritjen më të ngadaltë në 10 vjet

Kompania mëmë e Facebook-ut, Meta, ka shënuar rritjen më të ngadaltë në 10 vjet për sa i përket të ardhurave,…

Rusia bllokon Facebook-un

Rregullatori shtetëror rus në sektorin e komunikimeve, Roskomnadzor, njoftoi sot se ka bllokuar rrjetin social Facebook të platformave të kompanisë…