Lojtari i Chelseat raportohet se iku nga hoteli para finales së FA Cup ndaj Liverpoolit

Qendërmbrojtësi i Chelseat, Andreas Christensen raportohet se e ka befasuar trajnerin Thomas Tuchel dhe lojtarët  duke refuzuar të luante në…

Pas Carabao Cup, edhe FA Cup i takon Liverpoolit

Ka përfunduar gjithçka në stadiumin “Wembley” të Londrës, ku gjiganti anglez Liverpool ka arritur të shpallet kampion i FA Cup.…

Nevojiten penalltitë për ta përcaktuar fituesin e FA Cup

Ka përfunduar koha e rregullt dhe vazhdimet në stadiumin “Wembley” të Londrës, ku Chelsea dhe Liverpooli ende nuk e kanë…

Finalja e FA CUP mes Chelseat e Liverpool, Tuchel e Klopp publikojnë formacionet zyrtare

150 vite që nga finalja e parë e FA Cup, dy gjigantët anglezë Liverpool dhe Chelsea takohen sot në stadiumin…

Chelsea dhe Liverpooli luftojnë sot për trofeun e FA Cup, ja formacionet e mundshme

150 vite që nga finalja e parë e FA Cup, dy gjigantët anglezë Liverpool dhe Chelsea takohen sot në stadiumin…

Super lajm për tifozët e Chelseat, ylli i Liverpoolit mungon në finalen e FA Cup

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka folur për mediat para super ndeshjes të së shtunës kundër Chelseat, e vlefshme kjo…

Chelsea në finale të FA Cup, atje e pret Liverpooli

Chelsea e ka kaluar pengesën e quajtur Crystal Palace në gjysmëfinalen e FA Cup për të kaluar ne finale të…

Liverpooli eliminon Cityn, vazhdon në finale të FA Cup

Ka përfunduar derbi mes Manchester Cityt dhe Liverpoolit, ndeshje kjo e cila ishte e vlefshme për gjysmëfinalen e FA Cup.…

City e Liverpool të gatshëm për luftë në FA Cup, publikohen formacionet zyrtare

Kampioni i Premier Ligës, Manchester City, dhe gjiganti anglez Liverpool, do të takohen sot me fillim nga ora 16:30 në…

City e Liverpooli takohen përsëri sot, kësaj radhe në gjysmëfinale të FA CUP

Gjiganti anglez Liverpool dhe kampioni aktual i Premier Ligës Manchester City do të takohen përsëri sot në stadiumin “Etihad” me…