Ambasadori i Suedisë takon përfaqësues të Komisionit për Integrime Evropiane, prezantohen prioritetet

Komisioni për Integrime Evropiane, i prirë nga  Rrezarta Krasniqi, kryetare e këtij Komisioni, priti sot në takim ambasadorin e Suedisë…

Kurti: Kosova i di pasojat e luftës, mbështesim Ukrainën deri në fitore

Në një vjetorin e invazionit rus në Ukrainë është organizuar ceremonia e pritjes dhe dorëzimit te letrave të falënderimit për…

Bislimi takon ambasadorin e Finlandës, bisedojnë për dialogun

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim Ambasadorin e…

Vendet evropiane që thyen rekordet e temperaturave në vitin 2022

Vendet evropiane thyen rekorde të temperaturave në vitin 2022, pasi kontinenti regjistroi verën e tij më të nxehtë ndonjëherë, tregon…

Pa humbje si vendase në garat evropiane nga viti 2019, Besa synon fitore edhe kundër Sesvetes

Që nga viti 2019, klubi i hendbollit Besa Famgas nuk ka regjistruar humbje si vendase në palestrën “Karagaçi” në Pejë…

Ballkani e mbyll me humbje ëndrrën evropiane

Ka përfunduar me humbje aventura e Ballkanit në Evropë, respektivisht në Ligën e Konferencës, pasi që u mposht sot si…

Ëndrrën evropiane Ballkani kërkon ta mbyll me fitore ndaj CFR Cluj, ja formacionet zyrtare

Ballkani do ta mbyll sot aventurën në Evropë, përkatësisht në Ligën e Konferencës me sfidën kundër CFR Cluj. Kampioni i…