Hamami i vjetër i Durrësit do t’i rikthehet publikut

Hamami i vjetër po shndërrohet në një tjetër pikë turistike në Durrës. Tërmeti i vitit 2019 la pas dëmtime edhe…

Sa i rëndësishëm është religjioni për evropianët – këto janë tri vendet e para

Një studim i kryer nga Pew Research, në të cilin nuk përfshihen Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Mali i…

Anglia në finale të Evropianit, shkatërron Suedinë e Kosovare Asllanit

Një vit pasi që finalen e Kampionatit Evropian e arritën meshkujt, sot vashat e Kombëtares së Anglisë e kanë siguruar…

Berisha: Hapja e negociatave me BE-në arritje e madhe

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar pas hapjes së negociatave të anëtarësimit në BE. Në një postim në…

Rita Ora koncert në Tiranë

Shumë shpejt Tirana do të pres një nga këngëtaret më të famshme në nivel ndërkombëtar. Drejtoresha e Përgjithshme e Promovimit…

Kosova U22 mbyll aventurën në Evropianin e Beach Volley me humbje nga Letonia

Kombëtarja U22 e Kosovës te femrat, ka mbyllur aventurën e saj në Kampionatin Evropian të Volejbollit në rërë, që u…

Kualifikimet në Evropianin U21/Ja formacionet zyrtare të Kosovës e Anglisë

Kombëtarja e Kosovës në grupmoshat U21 zhvillon sot ndeshje në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku e pret në shtëpi Anglinë U21,…

Kualifikimet e Evropianit U21/Kosova mysafire e Andorrës

Përveç ndeshjeve në Ligën e Kombeve, Kosova i rikthehet sot përsëri fushës së gjelbër, kësaj radhe në kuadër të grupmoshave…

Kualifikimet drejt Evropianit të volejbollit, Kosova pëson tjetër humbje

Kombëtarja e Kosovës te meshkujt për grupmoshat U22, ka pësuar humbjen e dytë radhazi në kuadër të kualifikimeve për në…

Kosova nikoqire e Evropianit në volejboll, publikohet lista e volejbollistëve të grumbulluar

Kombëtarja e Kosovës për grupmoshat U22 në sportin e volejbollit ka publikuar sot listën e volejbollistëve të grumbulluar për ndeshjet…