Evertoni thyen rregullat në Premier Ligë, Leeds dhe Burnley kërcënojnë të ndërmarrin veprime ligjore

Skuadra e Burnleyt, së bashku me Leeds United, po kërcënojnë të ndërmarrin veprime ligjore kundër Premier Ligës dhe Evertonit, pasi…

Evertoni lë dramën për pjesën e dytë kundër Crystal Palace, siguron mbijetesën në Premier Ligë

Ka përfunduar ndeshja dramatike mes skuadrës së Evertonit dhe asaj të Crystal Palace, ku nikoqirët kanë siguruar edhe një sezon…

Evertoni drejtë qëndrimit në Premier Ligë

Evertoni është largua nga zona e rënies në Premier Ligë duke iu falënderuar një tjetër performance të nivelit të lartë…

Evertoni synon të pamundurën kundër Chelseat, ja formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 15:00 stadiumi “Goodison Park” do të jetë nikoqir i ndeshjes mes Evertonit dhe Chelseat, e…

Thellohet kriza për United në garën për Top 4, mposhtet nga Evertoni

Ka përfunduar ndeshja në stadiumin “Goodison Park” mes skuadrës së Evertonit dhe asaj të Manchester United, ku nikoqirët kanë arkëtuar…

Përfundon pjesa e parë, ja rezultati mes Evertonit e United

Ka përfunduar pjesa e parë në stadiumin “Goodison Park”, ku nikoqirët hynë drejt zhveshtoreve në avantazh minimal. Pas 45’ minutave…

Evertoni lufton për mbijetesë e United për Top 4, ja formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 13:30, përballja në “Goodison Park” mes skuadrës së Evertonit dhe asaj të Manchester United do…

Situata Rusi-Ukrainë, Evertoni pezullon aktivitetet e sponsorëve

Klubi anglez Everton ka pezulluar me efekt të menjëhershëm të gjitha aktivitetet komerciale dhe tregtare të kompanive ruse “USM”, “Megafon”…

Zyrtare, Evertoni emëron pasuesin e Rafael Benitezit

Anglezei Frank Lampard është emëruar pasuesi i spanjollit Rafael Benitez në stolin e trajnerit të Evertonit. Lajmi është konfirmuar nga…

​Zyrtare, Evertoni e shkarkon Rafael Benitezin

Skuadra e Premier Ligës Evertoni ka njoftuar edhe zyrtarisht se ka ndërprerë bashkëpunimin me spanjollin Rafael Benitez. “Klubi i Futbollit…