Ish-ylli i Evertonit dhe Real Madridit dëshiron që Liverpooli ta fitojë Ligën e Kampionëve

Ish-lojtari i skuadrës angleze Everton dhe gjigantit spanjoll Real Madrid, James Rodriguez, ua ka kthyer tani shpinën ish-skuadrave të tij,…

Nga pritjet e Pickford deri te fshehja e topit nga tifozi i Evertonit, shikoni momentet kundër Chelseat – video

Portieri i Evertonit Jordan Pickford prodhoi sot njërën nga pritjet më të mira të sezonit 2021/22 të Premier Ligës angleze…

Lampard dhe Everton mposhtin Chelsean, vazhdojnë garën për mbijetesë

Ka përfunduar ndeshja në stadiumin “Goodison Park”, ku skuadra e Evertonit ka shënuar fitore tejet të rëndësishme kundër Chelseat. Pas…

Zhbllokohet rezultati mes Evertonit e Chelseat – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në stadiumin “Goodison Park”, ku nikoqirët kanë gjetur golin të parët në ndeshje. Skuadra angleze Everton…

Ende nuk ka gola mes Evertonit e Chelseat dhe Milanit e Fiorentinas

Kanë përfunduar pjesët e para në ndeshjet mes skuadrës së Evertonit e Chelseat dhe asaj të Milanit e Fiorentinas. Pas…

Për fitoren e Liverpoolit ndaj Evertonit reagon edhe Avdullah Hoti

Liverpooli të dielën ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme duke e mposhtur rivalin lokal Evertonin në “Anfield Road” me…

Liverpooli fiton edhe derbin me Evertonin, vazhdon presionin mbi Cityn

Liverpooli ka arkëtuar tre pikë të reja në xhiron e 33-të të Premier Ligës duke e mposhtur rivalin lokal Evertonin…

Lampard flet për derbin ndaj Liverpoolit, tregon se mungojnë gjashtë lojtarë te Evertoni

Trajneri anglez Frank Lampard ka treguar që gjashtë lojtarë do të mungojnë në udhëtimin e Evertonit drejt Liverpooolit, ndërsa është…

Zhbllokohet rezultati mes Evertonit e United – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në stadiumin “Goodison Park” ku nikoqirët kanë kaluar në epërsi. Skuadra e Evertonit ka arritur të…

Rrezikon rënien nga Premier Liga pas 71 viteve, ja vendimi i Evertonit për Lampardin

Krerët e skuadrës angleze Everton nuk besojnë që shkarkimi i Frank Lampard do të ndihmojë në synimin e tyre për…