Tregtari gjerman hedh në shitje monedhën 2 euro për 99 mijë

Një tregtar nga Saksonia e Ulët ka publikuar një reklamë që po shkakton konfuzion në internet. Bëhet fjalë për një…

Kurti: Ekonomisë së vendit secilin vit i shtohen mbi 1 miliard euro nga ndërmarrësit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se bashkëpunimi mes sektorëve është i nevojshëm në mënyrë që të zhvillohet ekonomia…

Tentoi t’i jep 10 euro ryshfet policisë, arrestohet

Policia kufitare e Kosovës sot rreth orës 12:00, në hyrje të pikë kalimit kufitar Jarinjë, ka kontrolluar një kamionetë të tipit…

​Parandalohet futja ilegale e 35.000 eurove në Vërmicë

Dogana e Kosovës ka njoftuar se më 18 nëntor në pikën kufitare Vërmicë është parandaluar futja ilegale e më shumë…

Bullgari: Do të ndahen 100 milionë euro për zhvillimin e luginave rajonale të inovacionit në Evropë

Gjithsej 100 milionë euro janë paraparë për zhvillimin e luginave rajonale të inovacionit në kuadër të programit Horizon Europe, tha…

Dogana zbulon 65 mijë euro gjatë tentimit për t’u futur ilegalisht në Kosovë

Gjatë zhvillimit të operacionit nga njësitë e antikontabandës dhe njësisë K9 të Doganës së Kosovës është arritur të parandalohet futja…

Portugalia aprovon rritjen e pagës minimale në 820 euro nga janari

Qeveria e Portugalisë miratoi të enjten një rritje të pagës minimale mujore nga 760 euro aktuale në 820 euro nga…

Realit i duhen 370 milionë euro

Real Madridi do të marrë hua rreth 370 milionë euro nga investitorët privatë për të ndihmuar në financimin e rinovimit…

Konfiskohet armatim, 30 vetura dhe sekuestrohen 20 milionë euro pasuri të paluajtshme

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar tre persona të dyshuar për pastrim të parave. Nëpërmjet një komunikate…

Edhe një tjetër kompeticion i UEFA-s i besohet FSHF-s

UEFA, qeveria evropiane e futbollit i beson organizmin e një tjetër turneu të rëndësishëm Federatës Shqiptare të Futbollit! Në muajin…