​Southgate jep lajmin e keq për tifozët e Anglisë

Trajneri i Anglisë Gareth Southgate ka konfirmuar se Phil Foden është në dyshim të madh për Finalin e EURO 2020…

​Mancini: Jam krejtësisht i relaksuar, ja si mendojmë ta mposhtim Anglinë

Roberto Mancini është çuditërisht i relaksuar përpara finales së Euro 2020 dhe shpreson që teknika e Italisë mund të fitojë…

​Tenisti Novak Gjokovic tregon hapur se për këtë bën tifo në finalen e Euro 2020

Tenisti Novak Gjokovic ka zbuluar se ai po bën tifo për Italinë kundër Anglisë në finalen e Euro 2020, vetëm…

Me këto ngjyra të fanellave do të zbresin në fushë Anglia dhe Italia

Italia do të veshë fanellën e tyre të kaltërt për finalen e UEFA EURO 2020, ndërsa Anglia do të paraqitet…

E papritur, ylli i madh mund të mungojë në finalen Itali – Angli

Mesfushori i Manchester Cityt Phil Foden nuk është stërvitur sot me Anglinë dhe mund të mungojë në finalen e Euro…

Momenti kur Mount gëzon tifozen angleze

Këtë të marte, Anglia siguroi finalen e madhe të Euro 2020, ku e eliminoi Danimarkën me rezultat të ngushtë 2:1,…

Itali – Angli do të jetë finalja e Euro 2020

Do të jetë Anglia kundërshtari i Italisë në finalen e Kampionatit Evropian Euro 2020 pasi ata kanë triumfuar ndaj Danimarkës…

​Nis ndeshja Angli – Danimarkë, kush do ta sfidojë Italinë në finale

Ka filluar në stadiumin “Wembley” gjysmëfinalja e dytë e Kampionatit Evropian Euro 2022 ndërmjet Anglisë dhe Danimarkës. Ndeshja po zhvillohet…

​Saka starton nga minuta e parë dhe bën historinë me Anglinë

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate vazhdon të befasojë me vendimet e tij në Euro 2020, dhe e ka bërë këtë…

Angli – Danimarkë, formacionet zyrtare të gjysmëfinales së dytë të Euro 2020

Italia do ta mësojë sonte kundërshtarin e saj të finales së madhe të Kampionatit Evropian Euro 2020 pas ballafaqimit ndërmjet…