​Italia mposht Anglinë dhe shpallet kampion i Evropës

Italia është kampioni i ri i Evropës në futboll pasi në finale e ka mposhtur Anglinë pas ekzekutimit të penalltive.…

Anglia apo Italia? Penalltitë do ta zbulojnë Kampionin e ri të Evropës

Penalltitë do të jenë ato të cilat do ta vendosin se cila prej Anglisë dhe Italisë do të shpallet Kampion…

Angli – Itali, kalojnë 15 minutat e para të vazhdimeve

Janë luajtur 15 minutat e para të vazhdimeve të finales së Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Italisë dhe Anglisë. Rezultati…

25 minuta lojë në “Wembley” ndërmjet Anglisë dhe Italisë

Kanë kaluar tashmë 25 minuta lojë në ndeshjen ndërmjet Anglisë dhe Italisë, finalja e Kampionatit Evropian Euro 2020. Anglia është…

Fillon ndeshja Angli – Itali, finalja e Euro 2020

Ka filluar ndeshja finale e Euro 2020 ndërmjet Anglisë dhe Italiisë. Ndeshja po zhvillohet në stadiumin Wembley para 60 mije…

Policia iu bënë thirrje tifozëve anglezë: Mos udhëtoni drejtë “Wembleyt”

Mijëra tifozë të Anglisë janë mbledhur jashtë stadiumit “Wembley” përpara finales së mbrëmjes së sotme të Kampionatit Evropian Euro 2020…

“Dridhet” Londra, tifozët anglezë vërshojnë sheshet e qytetit para finales Angli – Itali

Kanë mbetur vetëm edhe pak orë deri tek finalja e madhe e Kampionatit Evropian Euro 2020 ku do të ballafaqohen…

Ky është numri i tifozëve që do të jenë sot në “Wembley” për finalen Angli – Itali

Me fillim nga ora 21:00, në stadiumin “Wembley” sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Kampionatit Evropian Euro 2020…

Von der Leyen në pritje të fitores së Italisë

Zemra e presidentes së Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen, është me ekipin blu. “Në finalen e së dielës të…

Mbretëresha e Anglisë me mesazh te veçantë para finales Itali – Angli

Italia dhe Anglia do të ballafaqohen në stadiumin “Wembley” për ta diskutuar trofeun e më të mirëit në Evropë në…