Suedia dhe Amerika shënojnë fitore në futboll në Lojërat Olimpike

Përveç xhudos, shumë sporte të ndryshme janë pjesë e këtyre Lojërave Olimpike “Tokio 2020”, ku ndër to është edhe futbolli.…

10 golat më të bukur të Euro 2020 – video

Kampionati Evropian i futbollit Euro 2020 përfundoi para pak ditësh me Italiën që u shpall kampion pasi e mposhti Anglinë…

Kjo është arsyeja e çuditshme pse në Kampionat Evropian nuk zhvillohet ndeshja për vendin e tretë

Italia është kampioni i ri i Evropës në futboll pasi triumfoi në finale kundër Anglisë pas ekzekutimit të penalltive. Në…

Donnarumma tregon pse nuk festoi menjëherë fitoren e Italisë

Portieri i Italisë u zgjedh si lojtari më i mirë Kampionatit Evropian Euro 2020, gjë kjo që ndodh për herë…

Këto ishin fjalët e Mancinit drejtuar lojtarëve para finales ndaj Anglisë

Italia është shpallur kampione e Evropës në futboll pasi në finalen e këtij kompeticioni e ka mposhtur Anglinë pas ekzekutimit…

Disa statistika interesante të Euro 2020

Kampionati Evropian Euro 2020 ishte protagonistë i disa ngjarjeve tejet interesante, duke filluar nga kolapsi në fushë i yllit të…

Ky është formacioni më i mirë i Euro 2020

Pas përfundimit të Kampionatit Evropian Euro 2020, në të cilin triumfues ishte Kombëtarja e Italisë, tanimë është bërë publike edhe…

​Kështu u rrahën tifozët italianë nga ata anglezë pas përfundimit të ndeshjes – video

Italia është shpallur Kampion i Evropës në futboll pasi e ka mposhtur Anglinë në finale pas ekzekutimit të penalltive. 60…

Të dy shënuan nga pesë gola, ja pse Ronaldo u shpall si golashënuesi i Euro 2020 para Patrick Schick

Sulmuesi i Portugalisë, Cristiano Ronaldo mund i ka luajtur vetëm katër ndeshje në Euro 2020, por ai megjithatë ka përfunduar…

Ademi për Euro 2020: Italia e meritoi

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi e ka uruar Kombëtaren e Italisë pasi u shpallën kampion të…