Murati del me sqarim: Etem Arifi s’ka marrë pjesë në votimin e Qeverisë Kurti

Deputeti nga Partia e Ashkalinjëve për Integrim, Etem Arifi, nuk ka marrë pjesë në votimin e Qeverisë së udhëhequr nga…

Përplasje mes LVV-së dhe Qeverisë në seancën dëgjimore të kushtetueses

Po vazhdon me argumente dhe kundër argumente seanca dëgjimore e Gjykatës Kushtetuese lidhur me kushtetutshmërinë e zgjedhjes së qeverisë Hoti.…

Daka mbron vendimin për ta certifikuar si kandidat për deputet Etem Arifin

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka në seancën e sotme dëgjimore të Gjykatës Kushtetuese, përkitazi me kushtetutshmërinë e zgjedhjes…

Manaj: Kuvendi s’ka asnjë dispozitë për humbjen e mandatit të deputetit

Kryetari i komisionit për Legjislacion, Shkëmb Manaj ka thënë se rregullorja e Kuvendit të Kosovës nuk ka asnjë dispozitë ku…

Qeveria e quan të papranueshme kërkesën që vota e Arifit të shpallet e pavlefshme

Përfaqësuesi i Qeverisë Hoti në seancën e sotme dëgjimore të Gjykatës Kushtetuese e ka konsideruar të papranueshme kërkesën e Lëvizjes…

Kuvendi: Jemi në pritje të Kushtetueses për marrjen e hapave në lidhje me mandatin e Arifit

Artan Murati, këshilltar ligjor i kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani ka thënë se deri më datën 5 maj, Kuvendi nuk…

​Vota e Arifit, VV pret Kushtetuesen ndërsa qeveria thotë se e pranon cilindo vendim

Gjykata Kushtetuese ende nuk ka marrë vendim lidhur me kushtetutshmërinë e themelimit të Qeverisë Hoti. Megjithëse Lëvizja Vetëvendosje ka deponuar…

Deputeti Etem Arifi i dorëzohet organeve të drejtësisë

Deputeti i Partisë së Ashkalinjve për Integrim, Etem Arifi është dorëzuar në organet e drejtësisë. Këtë për KosovaPress e konfirmoi…

Kushtetuesja hedh poshtë ankesën e Etem Arifit

Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë ankesën e deputetit Etem Arifi i cili pretendonte se me aktgjykimin e kontestuar i janë…

Haki Abazi: Etem Arifi po e sfidon të gjithë sistemin shtetëror

Ish-zëvendëskryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi është deklaruar lidhur me mos arrestimin e deputetit Etem Arifi. Ai në…