Ministri Krasniqi vizitë zyrtare në Izrael, pritet nga ministri për Bashkëpunim Regjional Esawi Frej

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, me ftesë të ministrit për Bashkëpunim Regjional të Izraelit, Esawi Frej, do…

Frej: Izraeli e konsideron të rëndësishme forcimin e lidhjeve me Kosovën

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi pritën sot në takim ministrin e Bashkëpunimit Regjional…

​Izraeli premton investime të mëdha në Kosovë

Pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, kanë filluar bashkëpunimet mes dy vendeve në shumë fusha. Investimi nga…

Ministri izraelit Esawi Frej fillon vizitën zyrtare në Kosovë

Delegacioni nga shtetit i Izraelit, kryesuar nga ministri për Bashkëpunim Regjional, Esawi Frej, po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.…