Eroll Salihu largohet nga pozita e sekretarit të përgjithshëm të FFK-së

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka konfirmuar sot largimin nga detyra të sekretarit të përgjithshëm Eroll Salihu. Komiteti ekzekutiv…

​Teknologjia VAR ka arritur në Kosovë

Edicioni i ri i Superligës së Kosovës në futboll do të ndihmohet edhe përmes sistemit teknologjik VAR. Faqja zyrtare e…

Salihu: Të premten e ardhshme inaugurohet shtatorja e Fadil Vokrrit, do të zhvillohen edhe dy ndeshje miqësore

Shtatorja e ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës Fadil Vokrri do të inaugurohet të premten më 23 korrik në…

Java Olimpike vijon me mbjelljen e drunjve në Prishtinë

Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me organizatën “Let’s Do It Kosova” dhe Ministrinë e Kulturës Rinisë dhe Sportit po…

​Konfirmohet ora e mbajtjes së Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, ja çfarë pritet të ndodhë

Zhvillime të rëndësishme pritet të ndodhin brenda Federatës së Futbollit të Kosovës. Një mbledhje e Komitetit Ekzekutiv do të mbahet…

Eroll Salihu tregon të ardhmen e Bernard Challandes, flet edhe për largimin e Paqaradës nga Kombëtarja

Dy humbjet e Kosovës nga Suedia dhe Spanja në kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, pastaj mos ftesa e…

Salihu: Kombëtarja është kompletuar, jemi gati për ndeshjet e radhës

Sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës Eroll Salihu me rastin e vizitës së Shefit të BE-së në Kosovë, ambasadorit…

​Szunyog njoftohet për gjendjen e stadiumit “Fadil Vokrri”

Shefi i zyrës së BE-së në Kosovë, ambasadori Tomash Szunyog ka vizituar stadiumin “Fadil Vokrri” . Sunyog aty është takuar…

Kosova luan në Sevilla, Salihu: Ja arsyet pse pranoi Spanja

Tashmë edhe zyrtarisht është bërë e ditur se ndeshja ndërmjet Spanjës dhe Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin…

Eroll Salihu e konfirmon pozitën e re të Albert Bunjakit në FFK

Ish-trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki është angazhuar edhe zyrtarisht me një rol të ri në Federatën e Futbollit…