Lladrovci: Miku im Enver, kandidatura jote nuk sjell unitet në parti

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrvoci, i ka shkruar një letër publike Enver Hoxhajt, duke i kërkuar që të…

Hoxhaj: Nesër vendosi nëse do të kandidoj për kryetar të PDK-së

Anëtari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se nesër do të vendosë nëse do të garojë për të parin e…

Mbledhja e Këshillit drejtues, Hoxhaj: PDK të rikthehet si parti e parë në Kosovë

Këshilli drejtues i PDK-së do të mblidhet sonte për të diskutuar rreth konventës zgjedhore më 3 korrik, ku do të…

Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për të zëvendësuar kryetarin që kemi në Hagë

Njëri ndër kandidatët për të drejtuar PDK-në, Enver Hoxhaj, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se zgjedhja e kryetarit…

Hoxhaj së bashku me Kryesinë e PDK-së dorëhiqen para konventës zgjedhore

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës dhe ushtruesi i detyrës së kryetarit, Enver Hoxhaj kanë dhënë sot dorëheqje nga pozitat…

Hoxhaj jep dorëheqje nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së

Enver Hoxhaj ka dhënë dorëheqje nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së. Ai përmes një konference për medie tha…

Zgjedhjet për kryetar, Hoxhaj: Duhet të zgjidhet dikush që e sfidon Albin Kurtin

Partia Demokratike e Kosovës do të mbajë më 3 korrik konventën për zgjedhjen e kryetarit të ri. Enver Hoxhaj, ushtrues…

​Hoxhaj: Java e kaluar shënoi mjerimin politik të kësaj Qeverie

Edhe njëherë ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka kritikuar Kryeministrin, Albin Kurti…

Hoxhaj takon drejtoreshën e AJC në Izrael, vlerësohet e rëndësishme njohja e Kosovës

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i shoqëruar nga anëtarja e kryesisë, Blerta Deliu Kodra kanë pritur sot në takim në…