Hoxhaj i uron shërim të shpejtë kryeministrit britanik

Ish-ministri i jashtëm Enver Hoxhaj, i ka uruar shërim sa më të shpejtë kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson,…

Hoxhaj: Reciprociteti dëmton Kosovën dhe do ta bëjë Serbinë të duket viktimë

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka akuzuar Qeverinë në detyrë se me heqjen e taksës 100 për qind ka dëmtuar…

Replika mes Hoxhajt dhe Kurtit për dialogun

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj ka thënë se fjalimi i sotëm i kryeministrit, Albin Kurti tregon që ai po dëshiron…

Enver Hoxhaj del me propozim për taksën

Deputeti i PDK-së Enver Hoxhaj ka deklaruar sot taksa ndaj mallrave serbe duhet të largohet, por ndërkohë nuk duhet të…

Hoxhaj: Nuk e votojmë kurrfarë Qeverie

Partia Demokratike e Kosovës të hënën nuk do e votojë qeverinë Kurtj, dhe në asnjë variant nuk do jetë pjesë…