PDK nuk mohon përfshirjen në qeverinë Hoti, dy ministri dhe presidentin e konsiderojnë “ofertë” joserioze

Përfaqësues të Partisë Demokratike të Kosovës nuk e mohojnë përfshirjen në qeverinë e kryeministrit Avdullah Hoti. Përkundër diskutimit tash e…

​Hoxhaj për vizitën e komisionarit evropian: Pa substancë, nuk premtoi asgjë që mbahet mend

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj po e cilëson si rutinë vizitën e sotme të Komisionarit evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim,…

Hoxhaj ia kthen Mustafës: Në Facebook je ndryshe nga ai që të njohim në politikë

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i ka reaguar kreut të LDK-së, Isa Mustafa, i cili e akuzoi për gënjeshtër rreth…

Hoti e Hoxhaj përplasen për Asociacionin

Kryeministri Avdullah Hoti në seancën e sotme plenare ia ka atribuuar PDK-së temën e themelimit të asociacionit të komunave serbe.…

Hoxhaj: Nëse ju mendoni që kjo qeveri ka negociuar në Uashington, e keni gabim

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është duke raportuar para deputetëve të Kuvendit për dialogun Kosovë-Serbi. Në këtë seancë, Enver Hoxhaj…

Hoxhaj: Si Lukashenko që ka nostalgji për Bashkimin Sovjetik, Vuçiq ka për Millosheviqin dhe Jugosllavinë

Ish-ministri i jashtëm Enver Hoxhaj, përmes një opinioni të publikuar në gazetën prestigjioze austriake “Der Standard”, ka shkruar për ngjarjet…

Hoxhaj: Gara e partive politike për postin e presidentit, e pamoralshme

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, garën e partive politike për president të vendit e ka quajtur të…

Hoxhaj: Bajram Rexhepi ka lënë gjurmë të ndritshme në historinë e re të Kosovës

Janë bërë tri vjet që kur ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi është shuar nga jeta. Për kujtimin e tij, ka…

Hoxhaj: Vuçiq ka dërguar mercenarë serbë në Bjellorusi, BE të jetë e kujdesshme ndaj lojërave të ndyta të tij

Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, ka thënë se Bashkimi Europian duhet të ketë kujdes nga lojërat që Serbia po i…

​Hoxhaj: BE-ja asnjë fjalë për raketat që Serbia i bleu nga Kina

Ish-ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, përmes një reagimi ka thënë se Bashkimi Evropian nuk e tha asnjë fjalë për raketat…