Haradinaj në PDK: Erdha për t’iu dhënë mbështetje, nuk është koha të flasim për presidentin

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ishte për vizitë tek zyrat e Partisë Demokratike të Kosovës…

Hoxhaj: Biden ka qenë dhe mbetet një mik i madh i Kosovës

Ushtrues detyre i Kryetarit te PDK-se, Enver Hoxhaj, ka uruar Joe Biden, pasi u zgjodh president i SHBA-se. Hoxhaj, ka…

Hoxhaj: Kadriu e Hashimi, luftëtarë të përjetshëm të popullit tonë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se dy udhëheqësit emblematikë të luftës së UÇK-së po…

Hoxhaj: Çështja e presidentit ka kohë, me atë duhet të merret koalicioni qeverisës

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj emërimin e presidentit të ri në Kosovë e konsideroi si çështje…

Enver Hoxhaj ushtrues detyre i kryetarit të PDK-së

Partia Demokratike e Kosovës ka emëruar Enver Hoxhaj ushtrues të detyrës së kryetarit të partisë, pas tërheqjes nga gjitha aktivitetet…

Enver Hoxhaj caktohet ushtrues detyre i kryetarit të PDK-së

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj do ta ushtrojë detyrën e kryetarit të këtij subjekti politik. Kjo pasi…

Hoxhaj: Politika e Beogradit mbron dhe promovon kriminelët

Ish-ministri i jashtëm Enver Hoxhaj, ka thënë se politika e Beogradit ka për qëllim të mbrojë dhe të promovojë kriminelët,…

​Hoxhaj: Mini-shengeni e izolon Kosovën në rajon

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj i ka kërkuar kryeministrit Avdullah Hoti të mos hapë tema të reja…

PDK nuk mohon përfshirjen në qeverinë Hoti, dy ministri dhe presidentin e konsiderojnë “ofertë” joserioze

Përfaqësues të Partisë Demokratike të Kosovës nuk e mohojnë përfshirjen në qeverinë e kryeministrit Avdullah Hoti. Përkundër diskutimit tash e…

​Hoxhaj për vizitën e komisionarit evropian: Pa substancë, nuk premtoi asgjë që mbahet mend

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj po e cilëson si rutinë vizitën e sotme të Komisionarit evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim,…