Bilanci i zi me viktima nga COVID-19, Hoxhaj: Qeveria ka hequr dorë nga përgjegjësia e saj

Ish-kryetari në detyrë i PDK-së Enver Hoxhaj, ka reaguar pas numrit të madh të vdekjeve nga COVID-19 në Kosovë, dhe…

Hoxhaj dënon ashpër sulmin terrorist në Kabul

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin terrorist në Kabul, ku ka thënë se është thelbësore…

Hoxhaj: Ka vite që Serbia e përdor shitjen e armëve si mjet në politikë të jashtme

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj ka thënë se Serbia ndër vite e ka përdorur shitjen e armëve si…

Krasniqi për largimin e Hoxhajt nga Kryesia e re: E falënderoj mikun tim për kontributin e madh në PDK

Pas largimit të Enver Hoxha nga Kryesia e re e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) kryetari i kësaj partie, Memli…

Hoxhaj largohet nga Kryesia e re e PDK-së: Do të mbetem vetëm deputet

Enver Hoxhaj është larguar nga Kryesia e re e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK). Ai tha se nëpërmjet largimit do…

Hoxhaj mohon se ka pranuar ndonjë telefonatë nga Thaçi e Veseli për Konventën Zgjedhore

Ish-udhëheqësi i PDK-së, Enver Hoxhaj ka deklaruar se brenda partisë nuk ka gardë të re ose të vjetër, por anëtarë…

Hoxhaj: PDK ka nevojë të reflektojë, të reformohet dhe të modernizohet më tutje

Ish-udhëheqësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se me thirrjen e konventës së insistuar nga vet ai,…

Hoxhaj kërkon mbështetje për Krasniqin: Na duhet një koncept i ri

Ish-ushtruesi i detyrës se kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj ka deklaruar se Konventa e Jashtëzakonshme zgjedhore do t’i shërbejë modernizimit…

PDK zgjedh sot kryetarin e ri të partisë

Partia Demokratike e Kosovës do të mbajë sot Konventën e dhjetë me radhë të partisë në të cilën pritet të…

Hoxhaj nuk kandidon për kryetar të PDK-së: Konventa e 3 korrikut kapitull i ri për partinë

Enver Hoxhaj nuk do të jetë kandidat për kryetar të Partisë Demokratike të Kosovës. Ish ushtruesi i detyrës së kryetarit…