​Hoxhaj për dialogun: Amerikanët e evropianët më të koordinuar se asnjëherë

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se që një kohë të gjatë nuk ka pasur…

Hoxhaj: S’ka njohje sepse politika e jashtme në Kosovë s’ka qenë prioritet për qeverinë

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj ka adresuar kritika ndaj Qeverisë Kurti për dështim në sigurimin e njohjeve të…

Hoxhaj i reagon Bislimit: T’ia ndërrojmë literaturën, nuk po e di çfarë po lexon

Ish-ministri i jashtëm Enver Hoxhaj ka kritikuar deklaratën e zëvendëskryeministrit Besnik Bislimit, i cili mbrëmë tha se qeveria ka një…

Enver Hoxhaj nënkryetari i ri i Kuvendit nga radhët e PDK-së

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, është zgjedhur nënkryetar i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës. Në…

​Hoxhaj i reagon ashpër Bislimit: Ky është barazim i viktimës me agresorin dhe krahasim i UÇK-së me ushtrinë serbe

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskryeministrit, Besnik Bislimi, i cili tha se pala…

Në Mal të Zi i këndohet këngë rikthimit të ushtrisë serbe në Kosovë, reagon Hoxhaj

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj këndimit të një këngeje në Manastirin e Cetinjes…

Hoxhaj takon Lajçakun: Dialogu s’duhet të ketë përfundim tjetër pos njohjes së ndërsjellë

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, deputeti i PDK-së Enver Hoxhaj, ka qenë pjesë Forumit Strategjik në Bled të Sllovenisë, ku…

Bilanci i zi me viktima nga COVID-19, Hoxhaj: Qeveria ka hequr dorë nga përgjegjësia e saj

Ish-kryetari në detyrë i PDK-së Enver Hoxhaj, ka reaguar pas numrit të madh të vdekjeve nga COVID-19 në Kosovë, dhe…

Hoxhaj dënon ashpër sulmin terrorist në Kabul

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin terrorist në Kabul, ku ka thënë se është thelbësore…

Hoxhaj: Ka vite që Serbia e përdor shitjen e armëve si mjet në politikë të jashtme

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj ka thënë se Serbia ndër vite e ka përdorur shitjen e armëve si…