Enver Hoxhaj nënkryetari i ri i Kuvendit nga radhët e PDK-së

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, është zgjedhur nënkryetar i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës. Në…

​Hoxhaj i reagon ashpër Bislimit: Ky është barazim i viktimës me agresorin dhe krahasim i UÇK-së me ushtrinë serbe

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskryeministrit, Besnik Bislimi, i cili tha se pala…

Në Mal të Zi i këndohet këngë rikthimit të ushtrisë serbe në Kosovë, reagon Hoxhaj

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj këndimit të një këngeje në Manastirin e Cetinjes…

Hoxhaj takon Lajçakun: Dialogu s’duhet të ketë përfundim tjetër pos njohjes së ndërsjellë

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, deputeti i PDK-së Enver Hoxhaj, ka qenë pjesë Forumit Strategjik në Bled të Sllovenisë, ku…

Bilanci i zi me viktima nga COVID-19, Hoxhaj: Qeveria ka hequr dorë nga përgjegjësia e saj

Ish-kryetari në detyrë i PDK-së Enver Hoxhaj, ka reaguar pas numrit të madh të vdekjeve nga COVID-19 në Kosovë, dhe…

Hoxhaj dënon ashpër sulmin terrorist në Kabul

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin terrorist në Kabul, ku ka thënë se është thelbësore…

Hoxhaj: Ka vite që Serbia e përdor shitjen e armëve si mjet në politikë të jashtme

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj ka thënë se Serbia ndër vite e ka përdorur shitjen e armëve si…

Krasniqi për largimin e Hoxhajt nga Kryesia e re: E falënderoj mikun tim për kontributin e madh në PDK

Pas largimit të Enver Hoxha nga Kryesia e re e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) kryetari i kësaj partie, Memli…

Hoxhaj largohet nga Kryesia e re e PDK-së: Do të mbetem vetëm deputet

Enver Hoxhaj është larguar nga Kryesia e re e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK). Ai tha se nëpërmjet largimit do…

Hoxhaj mohon se ka pranuar ndonjë telefonatë nga Thaçi e Veseli për Konventën Zgjedhore

Ish-udhëheqësi i PDK-së, Enver Hoxhaj ka deklaruar se brenda partisë nuk ka gardë të re ose të vjetër, por anëtarë…
error: