Kush ka të drejtë të kandidojë në zgjedhje? – tregojnë ekspertët

Kushdo që ka dënime të prera qoftë me burgim, me gjobë apo me kusht në tri vjetët e fundit pavarësisht…

Enver Hasani bëhet shkak që sërish mos të dërgohen për votim në seancë kandidatët për Avokat të Popullit

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka dështuar të dërgojë listën e…

Hasani: Presidenti nuk mund të anashkalojë VV-në

Enver Hasani, ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese në Kosovë, në një lidhje ‘live’ me Ilva Now në Euronews Albania foli rreth…

Enver Hasani: Në letrën e Thaçit drejtuar Rasmussenit, nuk ka shkelje kushtetuese

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese profesori Enver Hasani, ka komentuar zhvillimet e sotme politike në lidhje me letrën që ish-kryeministri Hashim…
error: