Dugolli: Jo veç për Kosovën, ShBA ka informacion për çdo vend

 Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Enver Dugolli, ka treguar pse Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë pasur më shumë informacione se…

Projektligji për pensionim të parakohshëm në Policinë e Kosovës procedohet në seancë

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes e ka proceduar për në seancë projektligjin për pensionet e zyrtarëve policor, iniciativë…

Dugolli: Qeveria ka betejë për shtetndërtim, jo ndaj serbëve

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli ka deklaruar se koha kur kryeministri i Kosovës pajtohet me presidentin e Serbisë, Aleksandër…

​Dugolli: Nuk jemi të interesuar për destabilizim, Serbia të mos inkurajojë grupe kriminale

Nënkryetari i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Enver Dugolli thotë se Kosova mbetët e vendosur që më 1…

Dugolli: Kosova ka shtuar komunikimin me aleatët për rritjen e kapaciteteve të mbrojtjes

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli ka deklaruar se institucionet e Kosovës kanë shtuar komunikimin me aleatët në drejtim të…

​Mehaj: Kosova duhet t’i ketë mbi 20 mijë rezervistë vullnetarë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se Fondi i Sigurisë është i sigurt dhe në koordinim të plotë me…

​Shtyhet shqyrtimi i nismës legjislative për komisonerin për FSK-në

Nisma legjislative për komisionerin parlamentar për Forcën e Sigurisë së Kosovës do të shqyrtohet në një tjetër mbledhje të Komisionit…