Interi arrin marrëveshje me Kristjan Asllanin

Interi ka arritur marrëveshje të plotë me mesfushorin shqiptar Kristjan Asllani për kushtet personale. Bisedimet janë duke avancuar me Empolin…

Ujkani e Ismajli pjesë e humbjes së sotme të Empolit kundër Ukrainës

Kombëtarja e Ukrainës ka vazhduar ndeshjet miqësore edhe sot, ku e ka mposhtur skuadrën italiane Empoli. Pas 90’ minutave lojë…

Rrezikohet pozita e parë për Milanin, Interi synon vetëm fitoren kundër Empolit

Sot me fillim nga ora 18:45 stadiumi “Giuseppe Meazza” do të jetë nikoqir i ndeshjes tejet interesante mes kampionit italian…

Juventusi mposht Empolin

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Empolit dhe gjigandit italian Juventus, ku ky i fundit ka arkëtuar pikët e plota.…

Ja formacionet zyrtare të Empolit dhe Juventusit

Sot me fillim nga ora 18:05 do të fillojë ndeshja interesante mes skuadrës së Empolit dhe gjigandit italian Juventus. e…

Serie A, Juventusi kërkon fitoren kundër Empolit

Serie A rikthehet sot me disa ndeshje interesante, ndër to edhe ajo mes Empolit dhe Juventusit, të vlefshme këto për…

Stefano Sensi e dërgon Interin në çerekfinale të Kupës së Italisë

Interi ka marrë një fitore shumë të vështirë ndaj Empolit për të siguruar kështu një vend në çerekfinale të Kupës…

​Kupa e Italisë/ Interi dhe Empoli shkojnë në vazhdime

Nuk kanë mjaftuar 90 minuta që të përcaktohet se cila ndërmjet Interit dhe Empolit do të luajë në çerekfinale të…

​Interi kërkon çerekfinalen e Kupës së Italisë ndaj Empolit, formacionet zyrtare

Kampioni i Italisë në fuqi Interi kërkon që të shkojë sa më larg edhe në Kupën e Italisë. Zilaltërit duhet…

Vazhdojnë infektimet në Serie-A, preket skuadra tjetër italiane

Empoli është bërë klubi i fundit italian që ka njoftuar tri raste pozitive me COVID-19 pas kthimit nga pushimet e…