Emiratet e Bashkuara Arabe heqin censurën e filmave në kinema

Filmat e shfaqur në kinematë në Emiratet e Bashkuara Arabe nuk do të censurohen më, thanë autoritetet sot, duke njoftuar…

Kurti letër falënderimi Emirateve të Bashkuara Arabe

Kryeministri Kurti u ka dërguar letër falënderimi Ministres së Shtetit dhe Drejtorit të Departamentit të Shëndetësisë të Emirateve të Bashkuara…

Kryeministri Kurti priti në takim delegacionin nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia pritën në takim delegacionin nga…

Presidentja Osmani priti në takim një delegacion të lartë shtetëror nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim një delegacion të Emirateve të Bashkuara Arabe, të…

Përurohet spitali pediatrik, “Sheikha Fatima” donacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës sot është mbajë ceremonia e pranim-dorëzimit të spitalit pediatrik kirurgjik “Sheikha Fatima”, donacion nga…

Ngjarje historike në marrëdhëniet Izrael-EBA

Kreu i diplomacisë izraelite, Yair Lapid mbërriti sot në Emiratet e Bashkuara Arabe, në një vizitë të konsideruar si ngjarje…

​EBA mbështet anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare

Ministrja Gërvalla priti në takim ambasadoren e Emirateve të Bashkuara Arabe në Kosovë, Alshamsi Ministrja e Punëve të Jashtme dhe…

Emiratet e Bashkuara Arabe të përkushtuara për bashkëpunim me Kosovën

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur në takim ambasadoren jo-rezidente të Emirateve të Bashkuara Arabe në Kosovë,…

EBA dhe Izraeli arrijnë marrëveshjen për lidhje diplomatike

​Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Izraeli ranë dakord sot të krijojnë lidhje të plota diplomatike, sipas një deklarate të lëshuar…
error: