S’ka viktima me kombësi shqiptare në Kanalin Anglez

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur këtë të mërkurë…

Parlamenti Evropian i kërkon FIFA-s të kompensojë punëtorët emigrantë të Kupës së Botës

Parlamenti Evropian i është bashkuar thirrjeve për organizatorët e FIFA-s dhe “Katar 2022” për të ofruar kompensim për punëtorët emigrantë…

Mediat britanike: 40% e emigrantëve që hynë në Mbretërinë e Bashkuar me gomone, ishin nga Shqipëria

Jo vetëm vazhdon të mbetet aktive, por e ashtuquajtura rrugë ballkanike po ringjall sërish shqetësimin e BE-së, për shkak të…

Mbi 600 migrantë mbërrijnë në Britaninë e Madhe

Mbi 600 migrantë kanë mbërritur në Britaninë e Madhe ndërsa rreth 40 te tjerë u shpëtuan nga Kanali kur varka…