Përkundër progresit, gratë ende nuk përfaqësohen mjaftueshëm në nivelet vendimmarrëse

Pjesëmarrja e grave në politikë dhe përfaqësimi i tyre në pozita vendimmarrëse është tejet i rëndësishëm për demokracinë e Kosovës.…

​PDK shpalos projektin për Parkun e Qytetit, Totaj: Me këto projekte tregojmë se po vjen ndryshimi në Prizren

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryetar të Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka shpalosur projektin për siç…

Deputetja e PDK-së: Gratë e arta nderuan Kosovën

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Eliza Hoxha ka deklaruar se sporti i xhudos ka marrë mbështetjen më të…

​Hoxha: Grainca të kthejë mandatin e PDK-së

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Eliza Hoxha ka kërkuar nga deputetja Adelina Grainca kthimin e mandatit PDK-së. Në…

Deputetja e PDK-së e vlerëson të ngutshme dhënien e licencave kompanisë “Kelkos”

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Eliza Hoxha po e vlerëson të ngutshme dhënien e licencave afatgjate kompanisë “Kelkos Energy”…

​ZRRE licensoi dy hidrocentralet e Kelkos, Hoxha e quan akt të pandershëm

Zyra ligjore e Kuvendit të Kosovës ka rekomandu që Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit…

Eliza Hoxha: Cili është plani i Qeverisë për të pagjeturit nëse s’ka marrëveshje me Serbinë?

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Eliza Hoxha, i bëri sot thirrje Qeverisë Hoti që të tregojë planin për…

Kuçi: Nuk ka pasur vendim nga asnjë qeveri për ndaljen e hidrocentraleve

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka thënë se asnjë qeveri deri tani nuk ka marrë vendim për ndaljen…

PDK kërkon nga Qeveria Hoti të krijojë kushte për kthimin e fëmijëve në shkolla

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka adresuar kritika ndaj Qeverisë Hoti për mungesë të planeve për fillimin e mësimit nëpër…

Deputetja e PDK-së preket me COVID-19

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Eliza Hoxha, ka bërë të ditur se ka dalë pozitive në testin për…
error: