Barcelona këndellet nga humbja në “El Clasico”, mposht Villarrealin

Ka përfunduar derbi tejet interesant mes Barcelonës dhe Villarrealit, ku skuadra e Xavit ka gjetur këndelljen nga humbja në “El…

“El Clasico” i takon Real Madridit

 Real Madridi e ka fituar El Clasicon e parë të sezonit duke e mposhtur Barcelonën me rezultat 3-1. “Los Blancos”…

Shënohet goli i parë në “El Clasico”

Ka ndryshuar rezultati në El Clasico ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës që po zhvillohet në stadiumin “Santiago Bernabeu”. Vendasit kanë…

Barcelona dhe Reali përballen sot në “Santiago Bernabeu”, formacionet e mundshme

Do të zhvillohet sot “El Clasico” e parë e edicionit 2022/23 ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës në stadiumin “Santiago Bernabeu”.…

Ancelotti tregon se çfarë pret nga Barça në “El Clasico”, lavdëron edhe Interin

Tani kemi hyrë në vikendin e “El Clasicos” dhe trajneri Carlo Ancelotti ka mbajtur konferencën për media sot ku edhe…

Ylli i Real Madridit mungon në “El Clasico” për shkak të lëndimit

Në një goditje të hidhur për Real Madridin, portieri i parë i skuadrës së parë, Thibaut Courtois nuk do të…

Sot zhvillohet “El Clasico” e basketbollit kosovar, Trepça pret në shtëpi Sigal Prishtinën

Sonte do të zhvillohet ndeshja e mbetur e xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll, ku Trepça e…

Mësohen datat e “El Clasicos” për sezonin 2022/23

La Liga spanjolle ka publikuar sot orarin e ndeshjeve për sezonin e ri 2022/23, ku edhe kemi mësuar datat e…

Ronaldo bëri që Shakira të pendohej që e tallte atë gjatë “El Clasicos” në vitin 2011 – video

Cristiano Ronaldo ka dëshmuar se dyshuesit e tij kanë gabuar, dhe i ka heshtur kritikët e tij në raste të…

Pas sezonit aktual, do të kemi një miqësore të “El Clasicos” gjatë verës

Sezoni aktual i La Ligas veçse është drejt mbylljes, ku ka mbetur vetëm edhe një ndeshje për tu zhvilluar. Kampioni…