Gazetarja urdhërohet të ndërrojë rrobat gjatë ekzekutimit të një të burgosuri

Një gazetare u detyrua të ndryshonte veshjen e saj ndërsa merrte pjesë në ekzekutimin e një të dënuari me vdekje…

​23 vjet nga masakra në Rezallë

Sot mbushen 23 vjet nga masakra në Rezallë të Skenderajt, ku nga ushtria dhe policia serbe u ekzekutuan 98 shqiptarë,…

Oklahoma ekzekuton burrin për rolin në vrasjen e katërfishtë në 2005

I burgosuri Gilbert Ray Postelle u ekzekutua dje me injeksion fatal në Oklahoma, SHBA, si dënim për pjesën e tij…

Ekzekutohet ish-kryetari i Kinës Huarong pas dënimit për ryshfet

Ish-kryetari i Kinës Huarong Lai Xiaomin, u ekzekutua të premten pas dënimit të tij mbi akuzat e ryshfetit nga një…