Vullkani Cotopaxi në Ekuador nxjerr shtëllungë gazesh dhe hiri

Instituti Gjeofizik Ekuadorian njoftoi se sot regjistroi një shtëllungë gazesh dhe hiri që dilte nga krateri i vullkanit Cotopaxi, aktiviteti…

Ekuadori dhe Senegali në luftë direkte për vendin e dytë në grupin A, formacionet e mundshme

Ekuadori dhe Senegali do të ballafaqohen sot në ndeshjen e rrethit të tretë të grupit A dhe do të luftojnë…

Holanda kalon në epërsi ndaj Ekuadorit – video

Ende pa kaluar minuta e 10’ dhe tanimë kemi golin e parë në përballjen mes Holandës dhe Ekuadorit. Kombëtarja e…

Momenti kur tifozët e Ekuadorit kërkojnë të shërbehen me birrë gjatë ndeshjes me Katarin

Ekuadorit i ka takuar fitorja e parë në Kampionatin Botëror të futbollit pasi ata e kanë mposhtur Katarin me rezultat…

Katar 0-2 Ekuador, notat e lojtarëve

Ekuadori e ka regjistruar fitoren e parë në Kampionatin Botëror pasi ka mposhtur nikoqirin e këtij evenimenti të madh sportiv,…

​Ekuadorit i takon fitorja e parë në Kampionatin Botëror

Ekuadori e ka regjistruar fitoren e parë në Kampionatin Botëror pasi ka mposhtur nikoqirin e këtij evenimenti të madh sportiv,…

Katar-Ekuador, nis pjesa e dytë

Ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes hapëse të këtij Kampionati Botëror ku po ballafaqohen Katari me Ekuadorin. Dy gola…

Mbyllet pjesa e parë, Ekuadori shkon në pushim me dy gola epërsi ndaj Katarit

Ka përfunduar me dy gola të shënuar pjesa e parë e ndeshjes së parë të Kampionatit Botëroir ndërmjet Katarit dhe…

Sërish Valencia, Ekuadori thellon epërsinë ndaj Katarit

Ekuadori po tregohet skuadër shumë më kualitative se sa Katarit në këtë ballafaqim hapës të Kampionatit Botëror. Enner Valencia ka…

Vjen goli i parë në Botëror, Ekuadori në epërsi ndaj Katarit

Pas goli të parë të anuluar, Ekuadori ka shënuar sërish dhe kësaj radhe nga penalltia për të kaluar në epërsi…