“Muzeu im”, ekspozita e parë virtuale e trashëgimisë familjare në Kosovë

Në kuadër të përgatitjeve për Ditën Ndërkombëtare të Muzeve, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në bashkëpunim me Muzeun Kombëtar…

Shkolla e artit pamor prezanton 50 punimet e nxënësve përmes ekspozitës virtuale

Nxënësit e shkollës së mesme të artit pamor “Adem Kastrati” në Gjilan, kanë realizuar në mbrëmjen e së premtes ekspozitën…

Të mbijetuarat e dhunës seksuale rrëfejnë dhimbjen përmes artit

Në shënimin e 8 Marsit – Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT)…

Piktorja Argenita Fetahu vjen me ekspozitë personale

Në ambientet e Galerisë së Ministrisë së Kulturës, sot në orën 19:00, bëhet ceremonia e hapjes së ekspozitës personale të…

Hapet ekspozita “Kujtesa e Kosovës-Portrete të Adem Demaçit në pikturë dhe fotografi”

Me rastin e 84-vjetorit të lindjes, Biblioteka Kombëtare e Kosovës dhe Shoqata e të Burgosurve Politikë të Kosovës kanë hapur…

Hapet ekspozita me portrete të Adem Demaçit

Biblioteka Kombëtare e Kosovës dhe Shqota e të Burgosurve Politik të Kosovës, organizojnë ekspozitë kushtuar veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem…

​Shqipëri-Kosovë, një gjeografi e përbashkët kulturore

Onufri Remade Open bën bashkë sonte në Galerinë Kombëtare të Kosovës 18 artistë shqiptarë të të gjitha trojeve. Ekspozita përmban…
error: