Hyseni: Qeveria të punojë ose do të mbetet vulë e dështimit dhe dëmtimit të shëndetit të qytetarëve

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ekrem Hyseni, ka thënë se Kosova po përballet me një pandemi të…

LDK kërkon vazhdimin e kontratave për mbi 1 mijë punonjës shëndetësorë të angazhuar gjatë pandemisë

Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një konference për media, ka shprehur shqetësim për mos vazhdimin e kontratave për mbi 1…

​Akuzat e Agim Veliut ndaj tij, ja reagimi i Abdixhikut

Ish-nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, në vazhdimësi ka drejtuar akuza të ashpra ndaj kryetarit aktual të kësaj partie, Lumir Abidxhiku,…

​LDK e Podujevës nderon heronjtë Pajaziti, Zejnullahu dhe Hoxha

Kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Podujevë, Ekrem Hyseni kujtoi veprimtarinë e tre heronjve Zahir Pajaziti, Hakif…

Ekrem Hyseni kryetar i LDK-së në Podujevë: Jemi gati për sfidat e radhës

Ekrem Hyseni është zgjedhur kryetar i ri i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Podujevë. Këtë e ka…

Hyseni: Do të rikthehemi edhe më fuqishëm

Kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni ka reaguar pas humbjes së zgjedhjeve të sotme. Përmes një statusi…

Hyseni: Ftoj llapjanët të dalin të votojnë në këtë ditë të mirë

Kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni ka votuar në shkollën “Lugj Gurakuqi” në Batllavë. Hyseni ka ftuar…

Hyseni falënderon llapjanët: Na ka mbetur vetëm edhe një hap drejt fitores

Kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni përmes një video-mesazhi ka falënderuar të gjithë qytetarët për mbështetje, ndërsa…

Hyseni: Programi ynë zhvillimor do ta bëjë krenar të gjithë Llapin

Në përmbyllje të fushatës zgjedhore për balotazh, kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni, gjatë një takimi me…