Kurti takon ambasadorin e Tajlandës dakordohen për bashkëpunim në agrikulturë e shëndetësi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim Ambasadorin e Tajlandës në Budapest, Nipon Petchpornprapas. Duke theksuar…

Ekonomi, sot mbahet konferenca rajonale “Promovimi i investimeve rajonale”

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Kosovë, në bashkëpunim me Odën Ekonomike të Maqedonisë Veri – Perëndimore (OEMVP) dhe Odën Ekonomike…

Ish kryeministri Hoti: Krizë mbi krizë deri tek rënia e qeverisë

Ish kryeministri Avdullah Hoti ka numëruar disa sektorë nëpër të cilët, sipas tij, po ka vështirësi në Kosovë. “Krizë në…

Hoti: Mungesa e rishikimit të buxhetit do të ndikojë negativisht në ekonomi

Ish kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka reaguar në rrjetin social facebook duke kritikuar mos rishikimin e buxhetit për vitin…

Shqipëria rrit eksportet me Maqedoninë e V.

Eksportet shqiptare drejt Maqedonisë së Veriut shënuan rritje me mbi 2 herë përgjatë 3 muajve të parë të këtij viti.…