Ekipi kosovar i tenisit përfundon garat në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Ekipi kosovar i tenisit edhe zyrtarisht i ka përfunduar sot garat në Lojërat Mesdhetare Oran 2022. Pas humbjes së tenistit…

I zbukuruar me flamuj të Kosovës, ky është vendi ku ekipi kosovar po qëndron në Algjeri – video

Ekipi kosovar momentalisht gjendet në Algjeri, ku edhe do të jenë pjesëmarrës të edicionit të 19-të të Lojërave Mesdhetare Oran…

Algjeria nuk e njeh Kosovën, KOK tregon nëse ekipi pati pengesa në kufirin e këtij shteti

Grupi i parë i ekipit të Kosovës ka arritur në Oran të Algjerisë, ku prej 25 qershor deri më 6…

Lojërat Mesdhetare Oran 2022/Grupi i parë i ekipit kosovar arrin në Algjeri – foto

Grupi i parë i ekipit të Kosovës për Lojërat Mesdhetare Oran 2022 ka prekur sot në qytetin e Oranit të…

Grupi i parë i ekipit kosovar niset për Lojërat Mesdhetare Oran 2022 – foto

Grupi i parë i ekipit të Kosovës është nisur sot drejt Oranit të Algjerisë. Nga data 25 qershor e deri…

Kryeziu, Pupovci e Kokaj do ta përfaqësojnë Kosovën në EYOF Vuokatti 2022

Kiana Kryeziu, Alba Pupovci dhe Drin Kokaj, janë tre skitaristët që do të marrin pjesë në Festivalin Olimpik Dimëror për…

Ekipi kosovar i xhudos merr pjesë në Kampin Olimpik të Nymburk, Çeki

Këtë javë ekipi kosovar i xhudos do të marrë pjesë në Kampin Olimpik që është duke u mbajtur në qytetin…

Ekipi kosovar i hendbollit nis përgatitjet për takimin kundër Belgjikës

Kombëtarja e Kosovës në sportin e hendbollit këtë të enjte është rikthyer në Kosovë, pas përballjes në fazën e grupeve…