Reali rrëmben Superkupën e Evropës

Real Madridi ka bërë punën në mënyrën më të mirë të mundshme në finalen e Superkupës së Evropës duke e…

Fillon pjesa e dytë e ndeshjes, Reali kërkon ta ruajë epërsinë ndaj Frankfurtit

Ka filluar në stadiumin “Helsinki Olympic Stadium” ndeshje finale e Superkupës së Evropës ku po ballafaqohen Real Madridi dhe Eintracht…

Mbyllet pjesa e parë e finales së Superkupës së Evropës

Ka përfunduar me epërsinë minimale të Real Madridit ndaj Eintracht Frankfurtit ndeshja finale e Superkupës së Evropës. Ndeshja nisi me…

Kalojnë 25 minuta lojë në ndeshjen Real Madrid-Eintracht Frankfurt, ky është rezultati

Kanë kaluar tashmë 25 minuta lojë në ndeshje ndërmjet Real Madridit dhe Eintracht Frankfurtit. Skuadra spanjolle dhe ajo gjermane po…

​Nis ndeshja ndërmjet Real Madridit dhe Eintracht Frankfurtit

Real Madridi si fitues i Ligës së Kampionëve nga sezoni i kaluar dhe Eintracht Frankfurti si fitues i Ligës së…

Formacionet zyrtare Real Madrid-Eintracht Frankfurt

Real Madridi si fitues i Ligës së Kampionëve nga sezoni i kaluar dhe Eintracht Frankfurti si fitues i Ligës së…

​Superkupa Evropiane/ Reali kërkon trofeun përballë Frankfurtit

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja e cila do ta përcaktojë skuadrën fituese të Superkupës së…

Bayerni e shkatërron Eintracht Frankfurtin, ja golat – video

Ka përfunduar ndeshja e parë e sezonit të ri të Bundesligas gjermane, ku kampioni Bayern Munich e ka shkatërruar skuadrën…

Sezoni i ri e Bayerni i vjetër, e mbyll pjesën e parë në epërsi prej pesë golave kundër Eintracht Frankfurtit

Kampioni gjerman, Bayern Munich, i është rikthyer me stil sezonit të ri të Bundesligas, ku vetëm në pjesën e parë…

Superkupa mes Realit dhe Eintracht Frankfurtit, UEFA cakton gjyqtarin

Organi më i lartë qeverisës i futbollit evropian, UEFA, tanimë e ka caktuar gjyqtarin për Superkupën e Evropës. Në kuadër…