Çel siparin edicioni i 73-të i Festivalit të Sanremos

Ka çelur siparin këtë të martë edicioni i 73-të i Festivalit të Sanremos. Gianni Morandi do të jetë përkrah Amadeus…

“Sofra e Varrit” shpërblehet me tri çmime në Festivalin “Hyjnesha në Fron”

Filmi i shkurtër artistik “Sofra e Varrit” me skenar të Mentor Zymberaj dhe regji të Mirak Zymberaj ka arritur edhe…

Krasniqi: S’ka më ushtarë serb në Kosovë, kjo çështje është mbyllur në ’99

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi komentoi deklaratën e presidentit serb Aleksandër Vuçiq se do të dërgojë një mijë ushtarë në…

Edicioni i 25-të i Panairit të Librit në Tiranë

Është çelur në Tiranë, edicioni i 25-të i Panairit të Librit. Këtë vit ky panair do të ketë si objekt…

Ademi me mesazh për skuadrat kosovare, kërkon korrektësi në edicionin e ri të Superligës

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, ka shfrytëzuar rastin që të iu urojë skuadrave kosovare një…