Panele diellore për familjet, Rama: Çelet thirrja e parë, subvencionim 70% nga qeveria

Qeveria e Shqipërisë do të ndihmojë me subvencione konsumatorët familjarë që dëshirojnë të jenë pjesë e projektet për panelet diellore…

Rama: Gati mjediset fizike për çeljen e qendrës së nanoteknologjisë, NanoAlb në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “mbështetja jonë për njësinë e re të Nanoteknologjisë në Shqipëri është e padiskutueshme dhe…

Rama: Fasha 800 kW nuk do të hyjë në fuqi më 1 tetor

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nuk do të hyjë në fuqi në 1 tetor fasha 800 kW për konsumatorët familjarë.…

Firmoset akti i dorëzimit te shteti i 4 646 metra katrorë ndërtim pa leje në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama informoi se u firmos sot akti i parë i dorëzimit tek shteti i 4 646 metrave katrorë,…

​Shqipëria rrit pagat e policëve, zjarrfikësve, administratës publike, pensionet e ndihmat sociale

Qeveria e Shqipërisë mori vendim që të rrisë pagat për policët, zjarrfikësit, punonjësit e Gardës së Republikës si dhe për…

Berisha akuza ndaj Ramës: Mbron “Putinin e vogël” dhe i thotë botës se nuk bie dakord me Albin Kurtin

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Sali Berisha ka akuzuar kryeministri e Shqipërisë Edi Ramën se po mbron “Putinin e…

Nxënësit e “Mehmet Akif Ersoy” protestojnë kundër mbylljes së shkollës në Tiranë

Nxënësit e shkollës private “Mehmet Akif Ersoy” kanë dalë sërish sot në protestë për të kundërshtuar vendimin e qeverisë që…

Rama: Shqipëria s’do të ndalet së luftuari për pastërtinë e luftës çlirimtare të Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se Shqipëria nuk do të ndalet së luftuari për pastërtinë e luftës çlirimtare…

Rama nga OKB-ja: Serbia ta njohë Kosovën shtet

Kryeministri Edi Rama ka thënë se Shqipëria nuk do të lëvizë asnjë centimetër për mbështetje dhe nga qëndrimi se Serbia…

Rama në Nju Jork: Shqipëria ishte pjesë e një sulmi të orkestruar kibernetik nga Irani

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar sot serish Iranin për sulm kibernetik ndaj Shqipërisë, duke thënë se Kombet e Bashkuara duhet…