Presidentja Osmani priti në takim një delegacion të lartë shtetëror nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim një delegacion të Emirateve të Bashkuara Arabe, të…

Parlamenti izraelit miraton marrëveshjen e normalizimit me Emiratet e Bashkuara Arabe

​Parlamenti izraelit miratoi sot marrëveshjen historike që normalizon marrëdhëniet me EBA-n. Knesseti votoi pro marrëveshjes me një shumicë të qartë…

EBA: Marrëveshja me Izraelin një hap i guximshëm drejt zgjidhjes me dy shtete

​Emiratet e Bashkuara Arabe siguruan sot se marrëveshja për të normalizuar marrëdhëniet me Izraelin është një hap i guximshëm që…

Marrëveshja Izrael-EBA, Rama: Frymëzuese, shembull për bashkëpunim

​Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe janë pajtuar për normalizim të marrëdhënieve, ka njoftuar presidenti amerikan, Donald Trump. Përmes një…
error: