Ancelotti e konfirmon, ja ku do të shtrihet e ardhmja e Hazard

Trajneri italian Carlo Ancelotti përmes një interviste e ka konfirmuar të ardhmen e anësorit belg Eden Hazard. Hazard kaloi te…

Ambasadori italian: Rigjenerimi është e ardhmja

Në mesin e 100 vendeve të botës, tani edhe Kosova është bërë pjesë e asaj për të shënuar “Ditën e…

8 njerëz që dëshmuan se riciklimi i veshjeve të vjetra është e ardhmja e modës

Vetëm në Amerikë, sasia e veshjeve të shpërdoruara në 20 vitet e fundit është rritur nga 7 në 14 milionë…

Gazmend Muhaxheri shpall fitoren e LDK-së: E ardhmja do të jetë përplot angazhime

Kandidati për kryetar të Pejës, Gazmend Muhaxheri pas përfundimit të procesit të votimit ka falënderuar qytetarët për besimin që i…

Ministri Mehaj: E ardhmja është NATO

Nga viti i ardhshëm, Ministria e Mbrojtjes do të ketë mbi 100 milionë euro më shumë në buxhetin e saj.…

Hajdar Beqa: Rinia është pasuria e shtetit

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajdar Beqa thotë se rinia është pasuria dhe e…