Dzeko shpëton Interin nga barazimi kundër Venezias

Ka përfunduar ndeshja mes kampionit italian Inter dhe skuadrës së Venezias, ku nikoqirët kanë arkëtuar pikët e plota në stadiumin…

Interi shënon dy gola të shpejtë ndaj Shakhtarit-video

Interi ka krijuar epërsi prej dy golave ndaj skuadrës ukrainase Shakhtar Donetsk në Ligën e Kmapionëve. Ishte sulmuesi boshnjak Edin…

​Interi dhe Juventusi ndahen në paqe në “Derbin e Italisë”

Interi dhe Juventusi kanë luajtur baraz në “Derbin e Italisë” të dielën në mbrëmje me rezultat 1-1. “Neroazzurrët” erdhën në…

Shënohet goli i parë në ndeshjen Inter-Juventus

Interi ka kaluar në epërsi në derbin kundër Juventusit që po zhvillohet në “Giuseppe Meazza”. Sulmuesi boshnjak Ediz Dzeko shënoi…

Dzeko futet në lojë dhe shënon në prekjen e parë të topit ndaj Sassuolos-video

Interi ke arritur që ta barazojë rezultatin në ballafaqim me Sassuolon që në fillim të pjesës së dytë. Në minutën…

Interi barazon shifrat kundër Atalantas

Kampioni i Serie A Interi ka arritur ta barazojë rezultatin në ndeshjen kundër Atalantas, përmes golit të shënuar nga sulmuesi…

Interi bën përmbysje të madhe ndaj Fiorentinës-video

Interi e ka nisur me një qasje tjetër pjesën e dytë ndaj Fiorentinës dhe ka arritur që fillimisht ta barazojë…

​Dzeko reagon fuqishëm: Turp i madh për ne

Interi ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit me…

​Pas Dzekos, Interi godet me blerjen e re, zbarkon sot në Milano

Interi thuhet se ka arritur marrëveshje me PSV Eindhoven dhe pritet të nënshkruajë me Denzel Dumfries për 12 milionë euro…

Zbarkon në Milano zëvendësuesi i Lukakut te Interi – video

Interi nuk ka pritur gjatë dhe e ka gjetur zëvendësuesin e Romelu Lukakut i cili është larguar për t’u bashkuar…