Mal i Zi, arrestohen disa persona nën dyshimin se punonin për shërbimin sekret rus

Disa persona janë arrestuar sot në Podgoricë të dyshuar për bashkëpunim me shërbimin sekret rus, shkruan mediumi malazez Pobjeda. Aksioni…

​Goditet grupi kriminal, arrestohen tetë persona të dyshuar për përfshirje në krim të organizuar

Policia e Kosovës ka arrestuar tetë persona të dyshuar për përfshirje në krim të organizuar. Në një komunikatë për media…

Poston armë në rrjete sociale, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës njofton se ditë më parë në rrjete sociale një i dyshuar në Vushtrri kishte postuar foto me…

Molliqaj: Paaftësi dhe paranojë, institucionet që qeverisen nga VV janë të mbyllura

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Daradan Molliqaj thotë se institucionet që qeverisen nga Vetëvendosje janë të mbyllura meqë sipas tij…

Arrestohet ish-punonjësi i AKI-së me dyshimin se zbuloi informacione që rrezikuan sigurinë e Kosovës

Ish-punonjës i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI),është arrestuar me dyshimin se ka zbuluar informacione që rrezikuan sigurinë e Kosovës.…

​Arrestohen tre të dyshuar për “keqpërdorim të kartelave bankare dhe të kreditit”

Janë arrestuar tre persona me dyshimin se janë përfshirë në veprën penale “keqpërdorim i kartelave bankare dhe të kreditit”. Të…