Dyshimet për keqpërdorim të energjisë elektrike, në listë për raportim futet edhe Thaçi, por jo Kurti

Komisioni hetimor i themeluar nga pozita për dyshimet e keqpërdorimit të energjisë elektrike nga viti 2006-2022 kanë diskutuar për dëshmitarët…

Azemi kritikon ekzekutivin për 100 eurot: Dyshoj për vendim mediatik dhe se është fryrë lista

Sindikata e Punëtorëve të Sektorit Privat (SPSPK) dyshon se vendimi i Qeverisë së Kosovës për shtesa prej 100 eurosh për…

​Arrestohen dy persona, dyshohet se përfituan tenderë rreth 100 mijë euro pa plotësuar kriteret

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion pranë Policisë së Kosovës ka arrestuar dy persona, pronarin dhe të autorizuarin…

​Në Veri të Mitrovicës arrestohen dy persona të dyshuar për përfshirje në disa vepra penale

Policia e Kosovës, njësia e Drejtorisë për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë në Mitrovicë Veri, pas pranimit të një informacioni…

Opozita e shqetësuar me situatën pandemike, dyshime se po fshihen vaksinat me afat të skaduar

Në Komisionin për Shëndetësi po diskutohet për situatën me pandeminë, pas rritjes së numrit të rasteve të infektuar me variantin…

​Dërgohet pa shenja jete në Spitalin e Prizrenit, nisin hetimet

Një person është dërguar pa shenja jete në Spitalin e Prizrenit. Vdekja e tij po cilësohet e dyshimtë, e për…

​PSD pretendon që rënia e bllokuat A3 dhe A5 ishte e qëllimshme

Janë ngritur dyshime se rënia e bllokut A3 dhe A5 ka qenë e qëllimshme dhe e shkaktuar nga KEDS në…

​Arrestohet 39-vjeçari, dyshohet për trafikim me të mitur

Një 39-vjeçar është arrestuar me dyshimin se trafikoi të mitur. Policia ka njoftuar se të miturit u shfrytëzuan për kërkim…

Mbyllet një lokal në Prizren, dyshohet se aty u helmuan shtatë persona

Shtatë persona dyshohet se u helmuan në një lokal në Prizren. Pas këtij dyshimi, lokali është mbyllur nga inspektorët sanitar.…

Mbyllen 8 lokale nën dyshimin se është kryer trafikim me njerëz

Tetë lokale janë mbyllur në Kosovë me dyshimin se aty është bërë trafikim me njerëz. Policia e Kosovë, konkretisht drejtoria…