​Kanosën zyrtarët policorë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar të dielën në Lipjan, pasi të njëjtit kanosën dy zyrtarë policorë. Në raportin 24-orësh të Policisë…

​Prizren, arrestohen dy persona pasi shtien me armë zjarri në ahengun familjar

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Prizren, pasi të njëjtit dyshohet se kishin shtënë me armë në aheng…

Vodhën rroba, arrestohen dy persona në Ferizaj

Policia e Kosovës për rajonin e Ferizajt ka arrestuar dy persona, pasi të njëjtëve në veturën që po udhëtonin iu…

​Ngrihet aktakuzë ndaj dy personave që shisnin para të falsifikuara

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë kundër dy të pandehurve, A.B., dhe K.N.,  për shkak të dyshimit të bazuar…

​Vjedhje në disa lokale në një qendër tregtare në kryeqytet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka pasur vjedhje në disa lokale në një qendër tregtare në Prishtinë.…

Lëndohen dy persona nga zjarri që përfshiu një ndërtesë në “Tophane”

Është përfshirë nga zjarri një ndërtesë në lagjen “Tophane” të Prishtinës. Aty u lënduan dy persona, një prej tyre fëmijë.…

​Kërkohet paraburgim për dy persona që dyshohen për tërheqjen e 95 mijë eurove në bankën e BKT-së në Ferizaj

Kërkohet paraburgim për dy persona që dyshohen për tërheqjen e 95 mijë eurove në bankën e BKT-së në Ferizaj Prokuroria…

Dy persona vdesin në një aksident trafiku në Malishevë

Dy persona kanë vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku të ndodhur mes dy veturave në Drenoc të Malishevës. Këtë…

Lëndohen dy persona në aksidentin që ndodhi mes një kamioni dhe veture në rrugën Prishtinë-Lipjan

Dy persona janë lënduar në aksidentin që ndodhi paraditen e sotme në rrugën Prishtinë-Lipjan. Aksidenti ndodhi mes një veture dhe…

​Kërkohet paraburgim për dy persona, dëmtuan varret dhe kufomat

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata Themelore në Prizren ndaj…