Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Gjendet një person i pajetë në bregdetin e Durrësit

Një person i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm, rreth orës 07:30 në bregdetin e Durrësit. “Në lagjen nr.13, Durrës,…

​1 vit nga tërmeti në Thumanë që mori jetën e 51 personave

Mëngjesin e hershëm të 26 nëntorit të 2019-ës një tërmet prej 6,4 ballësh goditi fshatin Thumanën në Durrës. Tërmet ky…

6 tërmete afër Lushnjes

Gjatë natës në Shqipëri janë regjistruar 6 lëkundje tërmeti. Lëkundja më e fortë ishte me magnitudë 4.6 të shkallës rihter…

Tërmet në Durrës

Një tërmet u regjistrua pak minuta më parë në zonën e Durrësit, lëkundjet e së cilit u ndjenë dhe në…

Humb jetën në Durrës një 10-vjeçar nga Kosova

Një i mitur ka humbur jetën në Durrës. Mësohet se sot, rreth orës 12:40, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, shtetasi…

Royal G Hotel & Spa, ndër më të preferuarit për kosovarët

Royal G Hotel & Spa, mbetet njëri ndër hotelet më të preferuar për pushuesit kosovarë. Gjatë pushimeve në Durrës, kosovarët…

Gjendet një trup i pajetë pranë Portit të Durrësit

Gjendet një kufomë e mbytur në det në qytetin e Durresit. Kufoma është gjendur në afërsi të kalatave të terminalit…

Durrës, i riu sirian gjendet i pajetë në trotuar

Trupi i pajetë i një të riu është gjetur në lagjen nr.1 të Durrësit. Sipas informacioneve të para bëhet fjalë…

Protestë për dëmet e tërmetit në Durrës, banorët: S’kemi ende asnjë përgjigje nga bashkia

Me zbutjen e masave kundër Covid-19, banorët e Durrësit i janë kthyer shqetësimit për banesat e tyre të dëmtuara nga…

Tërmet në Durrës

Një tjetër tërmet ka rënë në Durrës pak më parë, me magnitudë 4.5 ballë sipas shkallës Rihter. Ky është tërmeti…
error: