Afganët në Shqipëri, Xhaçka: Detyrim të ndihmojmë aleatët

Në orët e para të ditës së premte kanë mbërritur në Shqipëri 121 qytetarët e parë afganë që do të…

​Rama i uron mirëseardhje afganëve: Shtëpia e shqiptarit është e Zotit dhe e mikut

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një statusi në Facebook, i uroi mirëseardhje 121 afganëve të cilët sot mbërritën në…

​Mbërrijnë në Shqipëri 121 afganët e parë

Në orët e para të ditës së premte kanë mbërritur në Shqipëri 121 qytetarët e parë afganë që do të…

Plagosje me armë zjarri në Durrës

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri në orët e vona të së dielës në qytetin e Durrësit.…

Hoteli i vetëm në botë i ndërtuar mbi bunker

Është i vetmi hotel në botë i ndërtuar mbi bunker. Hoteli i cili tashmë  është ngriutr pranë Golemit në Durrës,…

Drejtori i shkollës amerikane që u largua nga mbreti Zog

Drejtori i shkollës teknike amerikane Harry Fultz, më 18 korrik të vitit 1932, largohet nga Tirana pas vendimit të mbretit…

Shtëpi bari në një fshat të Durrësit, në kërkim tre kultivuesit

Policia e Durrësit ka zbuluar në shtëpi bari në Hardhishtë të Shijakut. Në kërkim janë shpallur tre kultivuesit, mes tyre…