Berisha: Porti i Durrësit mega-aferë korruptive

Kryetari i Partisë Demokratike zgjedhur nga procesi i Rithemelimit, Sali Berisha në konferencën e përjavshme me gazetarët u ka bërë…

Arrestohet 62 vjeçari i kërkuar ndërkombëtarisht

Një 62 vjeçar, i kërkuar ndërkombëtarisht u arrestua në Durrës, me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Policia informoi se 62 vjeçari…

Rrjedhje në fabrikën e gazit në Porto Romano, nxënësit ndërpresin mësimin në Durrës

Rrjedhje gazi janë raportuar në një fabrikë të Porto Romanos në Durrës. Disa banorë janë evakuuar nga zona. Të alarmuar…

KV Fushë Kosova fiton miqësoren kundër Teutës në Durrës

Klubi i volejbollit, Fushë Kosova ka shënuar sot fitore në ndeshjen miqësore kundër Teutës në Durrës. Përballja e sotme ishte…

Nis Festivali Veror i Librit në Durrës

Nga sot deri më 21 gusht, Shoqata e Botuesve Shqiptarë organizon në qytetin e Durrësit “Festivalin Veror të Librit”, me…

Berisha: Rama fali 1.5 mln metra katrorë tokë në Durrës

Kryetari i PD-së Sali Berisha ka denoncuar sot projektin e Portit të Durrësit duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se fali…

Turistët vlerësojnë unanimisht pastërtinë dhe shërbimin në Durrës

Turistët shqiptarë e të huaj vlerësojnë maksimalisht Durrësin si një destinacion turistik, të pastër, me shërbim shumë të mirë, çmime…

Shfaqet në bregdetin e Durrësit breshka e rrallë

Një breshkë detare ka dalë në breg duke ngacmuar kureshtjen e të gjithë pushuesve. Breshka u shfaq në plazhin e…

3 vatra aktive zjarri në Shqipëri

Drejtori i Gatishmërisë dhe Përgjegjës ndaj Emergjencave në AKMC, në Ministrinë e Mbrojtjes, Robert Hysenllari deklaroi sot se 246 forca…

Rama: Shifra hyrjesh të vizitorëve të huaj jashtë çdo parashikimi

Kryeministri I Shqipërisë Edi Rama u shpreh sot se sezoni turistik po shënon shifra hyrjesh të vizitorëve të huaj jashtë…