Tri ndeshjet e fundit të xhiros së 29-të luhen sot, vëmendja sërish në Gjilan

Pas tri ndeshjeve mjaftë interesante të ditës së mërkure, sot në program janë edhe tri ndeshja tjera për t’u mbyllur…

Dukagjini – Feronikeli, formacionet zyrtare

Sot do të luhen dy ndeshjet e para të javës së 24-të në Superligën e Kosovës në futboll. Në Klinë,…

Sot zhvillohen dy ndeshjet e para të javë së 24-të në Superligë

Sot zhvillohen dy takimet hapëse të xhiros së 24-të të Ipko Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani udhëton drejt kryeqytetit…

Llapi shënon fitore ndaj Dukagjinit

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Llapit dhe Dukagjinit, ndeshje kjo e zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Skuadra llapjane ka…

Përfundon pjesa e parë, Llapi në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Llapit dhe Dukagjinit. Skuadra e Llapit ka arritur të mbyll 45 minutat…

Llapi – Dukagjini, formacionet zyrtare

Superliga e Kosovës rifillon sot sezonin 2019/2020, pas ndërprerjes që ishte shkaktuar në mesin e muajit mars nga pandemia COVID-19.…

Skuadra e Superligës dezinfekton stadiumin

Dezinfektohet stadiumi ’18 qershori’ i KF Dukagjinit në Klinë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë faqja zyrtare e klubit…